Miechowianie pobiegli „Tropem Wilczym”

0
563

Ponad 100 osób wzięło udział w biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych, który w niedzielę (6 marca) wystartował w Parku Miejskim w Miechowie. Była to pierwsza miechowska edycja jednej z największych imprez sportowo-edukacyjnych w kraju – Biegu „Tropem Wilczym”.

Uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 m (2 okrążanie parku), a jego przebiegnięcie było oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego.

Imprezę oficjalnie otworzył Dariusz Marczewski, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, odnosząc się również do sytuacji na Ukrainie oraz informując o pomocy jaka została udzielona uchodźcom przez Gminę Miechów. Przed rozpoczęciem biegu inicjatorka wydarzenia Jadwiga Wszół z UTW w Miechowie odczytała list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a Tomasz Uchto z „Ducha” poprowadził dla zawodników rozgrzewkę.

W biegu wzięło udział ponad 100 osób. Najmłodszą uczestniczką była 6 – miesięczna Natalia, a najwcześniej urodzonymi – Anna Kramarz oraz Sylwester Janus, którzy otrzymali Puchary Głosu Seniora.

Rekordzistą zawodów okazał się Marcin Tarapacz, który okrążył park aż 21 razy.

Pierwsze pięćdziesiąt zarejestrowanych osób otrzymało specjalne pakiety startowe, które zawierały medal, koszulkę, bidon sportowy i drobny upominek. Na wszystkich uczestników imprezy czekały pamiątkowe dyplomy, a także gorąca grochówka i napoje przygotowane przez firmę Wołoch.

Każdy, kto zdecydował się na udział w biegu, może otrzymać jeszcze darmowy bilet okresowy na komunikację miejską w Miechowie. Wystarczy zgłosić się z wypełnionym wnioskiem oraz dobrej jakości zdjęciem, na którym widoczna będzie wyraźnie twarz, do Referatu Spraw Społecznych, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UGiM ul. H. Sienkiewicza 25. pok. nr 214 oraz 215 (II piętro) tel. 41 383 00 40 (wew. 14) lub 534 533 551 do piątku (11 marca).

Organizatorami Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Miechowie byli: Gmina Miechów, Uniwersytet Trzeciego Wieku „Aktywne Życie” w Miechowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego DUCH.