Umowa na dofinansowanie budowy „łącznika” ZS Nr 1 podpisana

0
445

W piątek 4 sierpnia 2023 r. włodarze Powiatu Miechowskiego podpisali z Wiceministrem Sportu i Turystyki Jackiem Osuchem umowę na dofinansowanie z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2022” budowy tzw. łącznika w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie. Pozyskana kwota wynosi 2 590 800 zł i ma być wydatkowana w ciągu najbliższych 3 lat.

Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek zdał wiceministrowi relację z tego, co powiat miechowski w ostatnim czasie robi w kwestii rozbudowy bazy sportowej. Oprócz rozbudowy sali gimnastycznej o nowe pomieszczenia sportowe oraz budowy łącznika sali gimnastycznej z budynkiem Zespołu Szkół Nr 1, Powiat Miechowski w ramach programu „Olimpia” sygnowanego również przez Ministerstwo Sportu, w tym roku projektuje, a w przyszłym realizuje budowę lekkiej przyszkolnej hali sportowej na boisku Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie, a w obecnym czasie kończy budowę sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach, finansowaną w przeważającej części z funduszy rządowych. Ten ostatni obiekt wiceminister miał okazję podziwiać osobiście zaraz po podpisaniu umowy na „łącznik”.

Przewodniczący Świerczek na ręce Wiceministra Jacka Osucha złożył podziękowania dla Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego za wsparcie naszego powiatu w powyższych inwestycjach. Wiceminister potwierdził, iż Rząd ze swoimi środkami dociera również do najmniejszych jednostek samorządu terytorialnego, czego przykładem jest właśnie Miechowszczyzna.

W akcie podpisania umowy na budowę łącznika „Ekonomika”, prócz Starostów Jacka Kobyłki i Pawła Osikowskiego, uczestniczyli: radny wojewódzki Mirosław Dróżdż, członkowie Zarządu Powiatu – Rafał Pawlik, Piotr Grządziel, Wojciech Domagała oraz radny Paweł Janicki, Przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Powiatu.

W ramach budowy łącznika ZS Nr 1 w Miechowie przewidziana jest:

  • rozbiórka budynku szklonego, do którego dobudowany jest budynek sali gimnastycznej,
  • rozbiórka schodów zewnętrznych i murków oporowych,
  • rozbudowa budynku sali gimnastycznej poprzez budowę budynku (wraz z łącznikiem w formie korytarza na wysokości I piętra i słupem nośnym), który połączy wszystkie trzy budynki (w tym: budynek sali gimnastycznej, budynek starej szkoły, oraz budynek projektowany) w jeden budynek wewnętrznie ze sobą skomunikowany,
  • budowa nowych schodów zewnętrznych i murków oporowych,
  • niwelacja terenu na dziedzińcu szkolnym,
  • przebudowa dolnej części pochylni dla osób niepełnosprawnych (wjazdu na pochylnię).

Krzysztof Capiga