Tenisowe Skrzaty na turnieju w Pierzchowie

0
515

15 października 2022 roku, w miejscowości Pierzchów (gm. Gdów, pow. wielicki), został rozegrany I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów w Tenisie Stołowym. W turnieju udział wzięło dwoje reprezentantów Sekcji Tenisa Stołowego GOK w Charsznicy.

Piotr Żurowski zajął wysoką, bo aż 9. lokatę na 17 startujących zawodników, co dla turniejów wojewódzkich jest fantastycznym wynikiem!

Aniela Micyk w pięknym stylu zagrała dwa pojedynki lecz tym razem starsze koleżanki okazały się lepsze. Zawodniczka ta ostatecznie zajęła 11 lokatę.

Warto zaznaczyć, że kategoria skrzatów obejmuje dzieci do ósmego roku życia włącznie, a zatem uczęszczające do II. klasy szkoły podstawowej. Podopieczni charsznickiego GOK-u dopiero rozpoczęli szkolną przygodę w klasie I, zatem mierzą się ze starszymi od siebie koleżankami i kolegami i już nawiązują piękną walkę.

Uczestnictwo w WTK owocuje punktami w klasyfikacji wojewódzkiej, które ułatwiają starty w kolejnych turniejach. Piotrek za ten turniej otrzymał 14 pkt., a Anielka 13 pkt.