25 stycznia w Szkole Podstawowej w Antolce odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Borycka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Antolce, Weronika Szczepankiewicz, Grażyna Łysek oceniała znajomość tekstu, dykcję, intonację, poczucie rytmu, ogólne wrażenie artystyczne w czterech kategoriach:
- soliści – 4 prezentacje
- zespoły wokalne – kl. I – III – 6 prezentacji,
- zespoły wokalne kl. IV – VIII – 5 prezentacji
- oraz zespoły wokalno – instrumentalne – 4 prezentacje
W konkursie uczestniczyło łącznie 19 podmiotów wykonawczych, zaangażowanych było 60 uczniów (22 z. kl. I – III, 38 z kl. IV –VIII ).
Cieszy fakt, że w szkole jest tak duże zainteresowanie śpiewaniem kolęd. Organizator konkursu Anna Kowal dziękuje wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie – uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz ks. Maciejowi Stopińskiemu – fundatorowi nagród.
Oto wyniki konkursu:
Kategoria soliści:
- I miejsce – Lena Madejowska kl. V
- II miejsce – Barbara Sennik kl.VI
- III miejsce – Nikola Koszewska kl. II
- III miejsce – Angelika Oczkowicz kl. VI
Kategoria zespoły wokalne kl. I –III:
- I miejsce Zespół „ Świecące gwiazdeczki” – Kornelia Grela , Julia Świerczek, Gabriela Romanowska, Żaneta Glaba kl. II
- II miejsce „Maryja i Anioły” – Julia Szaleniec, Weronika Oczkowicz, Amelia Stempińska – kl. I
- II miejsce „Duet Nadzieja” – Zuzanna Pieczyrak, Justyna Zyguła kl. II
- III miejsce „Trzy Aniołki” – Dorota Oczkowicz, Nikola Gądek, Lena Kowal – kl.III
Wyróżnienie :
- Gwiazdki Anioła” – Antonina Szostak, Marcelina Krupa, Amelia Wołowiec – kl. I
- „Trzy bombeczki” – Aleksandra Otwinowska, Emilia Gądek, Gabriela Szostak
Kl. IV – VIII:
- I miejsce – „Papierowe Aniołki” – Klaudia Strzelec, Karolina Zyguła, Emilia Zyguła, Justyna Bielecka – kl.V
- „Czterech Króli” – Szymon Kmera, Szymon Kustosz, Tomasz Gajos, Karol Grela – kl. IV
- II miejsce – „Trzy Aniołki” – Weronika Gajos, Zuzanna Zyguła, Anna Karpa – kl. IV
- „Czterej pasterze” – Bartosz Błaś, Aleksander Kruszec, Tomasz Świtała, Bartosz Kucharski – kl. VI
- III miejsce – „Kolorowe Misie” – Dawid Sikorski, Przemysław Zdechlik – kl. VII, Adam Bogacz – kl. VIII
Zespoły wokalno – instrumentalne:
- I miejsce – „Perełki” – Amelia Oczkowicz, Joanna Stempińska, Julia Gajos, Anna Stec – Gitara – kl. VII
- II miejsce – „Święte Bratki” – Adam Mahrauz, Mikołaj Żebro, Szymon Gacek, Lena Madejowska – ukulele, Aleksandra Borycka – ukulele – kl. V
- III miejsce – „Pasterze i Krakowianka” – Aleksander Bzduła, Paweł Szczęsny, Adrian Krzywda, Jakub Kwaśniewski – akordeon kl. IV, Katjana Krzywda – kl. II
Grand Prix – zespół „Śnieżynki” – Wiktoria Bała, Agnieszka Strzelec, Wiktoria Bazela – gitara, Kamila Kustosz – skrzypce, Wiktoria Włodarczyk – wiolonczela – kl. VIII.
Na zakończenie konkursu swoje zdolności muzyczne zaprezentowali instrumentaliści: Wojciech Musiał grający na saksofonie oraz Aleksander Widacha grający na keyboardzie.